Zihin Okuma Nasıl Olur

 

Zihin okunur mu, zihin okuma nasıl olur.Bunun en kolay yolu gözleri takip etmektir. Gözler kafanızdaki düşüncelere göre şekillerini belirler. Birinin gözlerini izleyerek ne düşündüğünü kolayca anlayabilirsiniz. Yalan mı söylüyor, sizinle ilgili mi ya da aklı başka yerde mi? Anlamanın tek yolu göz hareketlerini izlemek.

*Göz Teması

Bir kişinin sürekli göz temasında olması sohbetinizle ilgilendiği anlamına gelir. Fakat bu uzun süreli olursa karşınızdaki size güvenmiyor olabilir. Göz teması kurmamaksa o sohbetle ilgilenmediğinize ve samimi olmadığınıza işaret eder.

*Gözlerin Yukarı Bakması

Sıkıntı, kızgınlık ve alaycılığa işarettir. Eğer bu hareket size doğru yapılıyorsa pek hayra alamet değil.

*Gözlerin Sağ Üste Bakması

Eğer biri bu hareketi yapıyorsa gözünde bir şey canlandırmaya çalışıyor demektir. Mesela birine arabasının rengini sorsanız ya da bir şeyi tarif etmesini isteseniz gözleri istemeden bu yöne doğrulur.

*Gözlerin Sol Üste Bakması

Hızlı bir şekilde yapıldığında kişinin kafasında nesneler canlandırmaya çalıştığı anlamına geliyor. Tamamen hayal gücünün çalıştığı anlarda bu hareket yapılır. Denemek için birine mavi mermerden büyük bir evin yandığını hayal etmesini söyleyin. Gözleri bu şekli alır.

*Gözlerin Sağa Bakması

Gözleri sağa bakan kişi bir sesi veya bir şarkıyı hatırlamaya çalışıyordur. Birine şarkı adı sorduğunuzda gözlerinin sağa kaydığını gözlemleyebilirsiniz.

*Gözlerin Sola Bakması

Yeni bir melodi yaratmaya çalışırken yapılan bir hareket. Eğer su altında arabanızın kornasının nasıl ses çıkartacağını düşünecek olursanız aynadan gözlerinizin sola kaydığını izleyebilirsiniz.

*Gözlerin Sağ Aşağı Bakması

Kişinin kendi kendine konuştuğu anlamına gelir. Ya da kafasında ne söyleyeceğini tasarlıyordur. Birine son sohbetinizde konuştuklarınızı soracak olursanız da bunu yapacaktır.

*Gözlerin Sol Aşağı Bakması

Genelde bir his açıklarken bu hareket yapılır. Mesela doğum gününde ne kadar mutlu olduğunuzu tarif etmeye çalışırsanız gözleriniz sol aşağı kayar.

*Gözlerin Aşağı Bakması

Kişinin çekingen olduğunu ve konuşmaya katılmak istemediğini gösterir. Bir anlamda utanma ve sıkılma ibaresidir. Bazı Asya ülkelerinde göz teması kurmadan aşağı bakmaksa bir gelenek sayılıyor.

Gözlerden Yalan Nasıl Anlaşılır?

Konuşma süresince karşınızdakinin gözlerini izleyin. Basit sorulardan başlayın. Gözleri yukarı sağa doğru bakarsa verdiği yanıtlar doğrudur. Bu testten en emin olacağınız işaret, insanların göz hareketlerinin gündelik rutinden bahsederkenkinden farklı hareket ettiği zamanlar olmalı.

Örneğin arkadaşınız işyerinde size bir şey anlatıyor. Bu durumda sağa doğru bakıyor. Fakat son tatilinden bahsederken gözleri sağ üste kayıyor. Ancak o tatilde yaz aşkı yaşadığı kadından bahsederken sol üste bakıyor.

Böylece bu kadınla ilgili yalan söylediğini anlayabilirsiniz. Ya da gündelik hayattan bahsederken sağ üste bakan arkadaşınıza ne kadar para kazandığını sorduğunuzda direk gözünüzün için bakıp müthiş bir rakam söylüyorsa kesinlikle palavra sıkıyordur.

 

ETİKET: hafıza kuvvetlendirici ilaçlar, zeka geliştirici ilaçlar, zihin açıcı ilaçlar, dikkat artırıcı ilaçlar, zihin açıcı şeyler, uzaktan zihin kontrolü, zihin açıcı vitaminler, zihin yorgunluğu, ahmet maranki zihin açıcı bitkiler, zihin gücünü geliştirmek, zihin açıcı şifalı bitkiler, zihin dağınıklığı, zihin açıcı çaylar, zihin haritalama tekniği, zihin açan ilaçlar, zihin boşaltma teknikleri, zihin açıklığı için bitkiler, zihin geliştiren besinler, zihin geliştirme yöntemleri, zihin dinlendirme, zihin gücüyle zayıflama, doğadan derman