Zihin Açan Çaylar

 

Bitkisel çayların kullanımı son yıllarda oldukça artmış durumdadır. Bitkisel çaylar türlerine göre değişmektedir.Bu çayların bazıları zihin açmaya yardımcıdır. Özellikle okula giden çocukları olan aileler tarafından çok sık kullanılan bu çaylar ve faydaları şunlardır.

Arı sütü: Vitamin ve mineral bakımından en zengin besin. Bedenî ve zihnî yorgunluğun giderilmesinde etkili.

Kullanımı:

Günde 1 öğün 1 damla dil üzerine damlatılmalı

Ginseng çayı: Unutkanlığa iyi geliyor. Kullanımı: Günde 3 defa 1 su bardağı kaynar suya 1 tatlı kaşığı ginseng çayı demlenerek kullanılıyor.

Isırgan otu: Unutkanlığa iyi gelen bu bitki, hafızayı güçlendiriyor. Kullanımı: 4'te 1'i ısırgan otu yaprağı ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiliyor.

Karabaş otu: Sakinleştirici özelliği var, stresi gideriyor. Kullanımı: 4' te 1'i karabaş otu suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiliyor.

Melisa otu: Yan etkisi yok, en iyi depresyon giderici bitki türü. Kullanımı: 4'te 1'i melisa suyu ile doldurulmuş çay bardağı su ile tamamlanıp içiliyor.

Papatya: Sinirleri yatıştırıyor. Kullanımı: 4'te 1'i papatya suyu ile doldurulmuş çay bardağı su ile tamamlanıp içiliyor. Günde 3 çay bardağı yeterli görülüyor.

Üzüm çekirdeği: Hafızayı kuvvetlendiren bu ürün, beyin aktivitesini artırıyor. Kullanımı: Günde 1 defa 1 tatlı kaşığı üzüm, 2 yemek kaşığı bal ile birlikte tüketiliyor.

Zencefil:  Vücudun direncini artıran bitki, gerginliğin giderilmesinde birebir. Kullanımı: 4'te 1'i zencefil otu suyu ile doldurulmuş çay bardağını su ile tamamlayıp içiliyor.

Ginko biloba macunu: Zihin açan bir macun. Kullanımı: Günde 3 öğün aç karnına 1 çay kaşığı miktarı alınıyor. Bu karışımı kullanırken bol su tüketiliyor.

 

ETİKET: hafıza kuvvetlendirici ilaçlar, zeka geliştirici ilaçlar, zihin açıcı ilaçlar, dikkat artırıcı ilaçlar, zihin açıcı şeyler, uzaktan zihin kontrolü, zihin açıcı vitaminler, zihin yorgunluğu, ahmet maranki zihin açıcı bitkiler, zihin gücünü geliştirmek, zihin açıcı şifalı bitkiler, zihin dağınıklığı, zihin açıcı çaylar, zihin haritalama tekniği, zihin açan ilaçlar, zihin boşaltma teknikleri, zihin açıklığı için bitkiler, zihin geliştiren besinler, zihin geliştirme yöntemleri, zihin dinlendirme, zihin gücüyle zayıflama, doğadan derman