Varikosel Belirtileri

 

Sadece ismii duyduğumuz aslında pek çok erkekte rasatlanan varikosel nedir. Nasıl tedavi edilir sonuçları nelerdir.

Varikosel temel yapı olarak varis belirtileri ile benzer şekilde gelişir.

Bazı hastalarda damardaki kirli kan yüzünden düzgün çalışamayan testis, şiddetli ağrılara neden olabilir. Bu hastaların tedavisinde Varikosel ameliyatı yapılmaktadır. Varikosel nedir sorusunun yanıtı bilmediği için uzun zamandır çektiği testis ağrısının kötü bir hastalığa neden olduğunu düşünen pek çok erkek, hekime başvurmaktan korktuğu için Varikosel tedavisi sürecini geciktirmektedir. Bu durumda Varikosel ameliyatı yapılmasını kaçınılmaz bir hale getirmektedir.

Varikosel ameliyatı hastanın genellikle kasık bölgesinden girilerek, testiste soruna neden olan damarın kapatılmasıdır. Varikosel ameliyatı oldukça çabuk sona eren ve nispeten basit bir uygulama olmasına rağmen yinede hekimin ameliyat esnasında son derece hassas çalışması gerekmektedir. Varikosel tedavisi, hastaya Varikosel ameliyatı uygulanması ardından doğrudan sağlanmış olur ve hasta Varikosel ameliyatı sonrası büyük bir oranda herhangi bir komplikasyon ile karşılaşmaz. Birçok erkek Varikosel ameliyatı sonrası cinsel yaşantılarına çok hızlı bir şekilde dönmektedir çünkü sanılanın aksine; Varikosel ameliyatı cinsel sistemler ile ilgili bir operasyon değildir.

 

Etiket: Varikosel, testis, kısırlık, sperm sayısı, mikrocerrahi, doğadanderman, bursa, istanbul, bitkisel, maranki, sraçoğlu, bitkisel tedavi