Tüylerin Ped İle Dökülmesi

Tüy dökücü zımpara ve pedler erkek ve kadınlardaki vücut kıllarının yok edilmesine uygundur, fakat erkeklerin saç ve sakal tüylerinin alınması için uygun değildir.

Tüy dökücü pedleri cilt hastalıkları, yara veya şeker hastalığı olan kişilerde uygulanmaz. Herhangi bir tereddüdünüz var ise doktorunuza veya eczacınıza başvurunuz.

Kullanılmadan önce aşağıdaki husus göz önünde bulundurulmalıdır: Cilt kuru olmalı, üzerine herhangi bir krem, merhem veya diğer kozmetik ürünleri uygulanmamış olmalıdır!

Epilasyon her zaman dairevi (düz olmayan) hareketlerle ve hafif baskı ile yapılmalıdır.Bu hareketler bütün tüyler yok edilinceye kadar yönü değiştirilerek bir kaç kez tekrarlanmalıdır.

Tüylerle kaplı daha büyük yerlerde büyük tüy dökücü pedi, daha küçük veya kıvrımlı yerlerde ise küçük pedi kullanabilirsiniz. Tüy dökücü zımparanın yüzeyinde olağanüstü küçük kristaller vardır.

Pedin kristalle kaplı yüzeyi ve dönme hareketi sayesinde tüy hafifçe kökten çekilerek alınırken, cilt de peeling işleminden sonra daha yumuşak ve normalden daha açık renkli olur.

Cilt kızarıklığı yanlış kullanımı gösterir; ya fazla baskı uygulanmış ya da cilt üzerinde nem veya krem, losyon vb ürünler kalmıştır.

Ayrıca kullandıktan sonra da cilde bir süre herhangi bir krem, losyon vb ürün sürmeyiniz. Kullanımdan sonra tüy dökücü pedler akan su altında yıkanabilir. Bu, pedlerin ömrünü uzatacaktır.

Kullanım öncesi cilt tamamen kuru olmalı, nemli veya herhangi bir krem sürülmemiş olmalı; kullanım sonrasında ise cilde en az 1 saat herhangi bir krem, losyon vb. ürün sürülmemelidir.

Her kullanımdan sonra pedleri akan suyun altında yıkarsanız pedler daha uzun ömürlü olur.

Büyük ped bacak, kol gibi daha büyük alanlarda, küçük ped ise yüz gibi daha küçük alanlarda kullanılmalıdır. Tüy dökücü zımparalar vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Ancak ciltte herhangi bir tahriş, alerji, yara var ise o bölgede kullanılmamalıdır. Aynı zamanda cilde peeling de yaptığı için kullanım sonrası ölü derileri temizlenmiş cildiniz her zamankinden pürüzsüz ve yumuşak olur.

Her kullanımdan sonra tüyler daha az çıkmaya başlar ve çıkan tüyler de daha ince olur. Dermatolojik testten geçirilmiştir.

 

ETİKET: istenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel yolu, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı kurtulmanın olları, istenmeyen tüylerden nasıl kurtulabilirim, istenmeyen tüylerden nasıl kurtulurum, kıl dökmeye, tüyler, kıllar, tüy, kıl, istenmeyen kıllar, istenmeyen tüy, tüy dökücü bitkiler, istenmeyen tüylere, tüy dökücüler, kıl dökücü, istenmeyen tüylere lazer tedavisi, etek traşı tüy dökücü krem, erkeklerde istenmeyen tüylere kesin çözüm, folliex, maranki, bursa, doğadanderman, doğadan derman