Sütyenin Doğal Göğüs Büyütmedeki Önemi 

 

Doğal göğüs büyütmenin çeşitli yöntemleri vardır bunlardan bri olan sütyeni bu yazımızda inceleyeceğiz. Sütyen ölçümüzü bulmakla işi başlayacağız.Sütyen ölçümüzü bilmeden doğru yöntemler uygulayamayız.İlk önce Sütyen göğüs kafesi çevresi ölçüsünü(sütyen beden ölçüsünü) öğrenelim.Mezurayı sırtımızdan geçirip göğsün tam altından geçiriyoruz.Burada dikkat etmemiz gereken nokta mezuranın yere paralel olması ve sırta yatay düz olmasıdır.Daha sonra sütyen kabı ölçüsünü belirliyoruz.Onuda şu şekilde yapıyoruz. Mezurayı göğüslerin tam üstünden geçiriyoruz.Sonucu da şu şekilde değerlendiriyoruz.Örneğin kap ölçünüz 82 çıktı göğüs kafesi ölçünüz ise 75 çıktı. 82-75=7 santimlik fark çıktı bu fark A B C D den hangisi olduğumuzu gösterecek. Göğsünüzün ne beden olduğunu anlamanız için aşağıda ölçüleri verdim.


*6,5 ve altı kap ölçüsü A
*6,5-12 kap ölçüsü      B
*12-17 kap ölçüsü       C
*17 ve üzeri kap ölçüsü D olmakta yani bizim örneğimizde göğüs benden ölçümüz 75 ve 6,5 den den de  büyük 7 olduğu için kap ölçümüz B olmaktadır.

 

Şimdi Gelelim Nasıl Sütyenler Tercih Edeceğimize:

  • Takviyeli iç çamaşırı kullanmak göğüsleri büyük gösterme de işe yarar.
  • Üçgen kaplı sütyenler göğsü ortaya doğru sıkılaştırarak büyük gösterir.İç kısımlarında da fasulyeler var bu fasulyeler çıkarılıp takılabiliyor.
  • Birde kaplı ve dolgulu sütyen modeli var.Dolgulu sütyen 3'e ayrılıyor. 1-pamuklu 2-havalı 3-sıvı dolgulu sütyenledir.En çok sıvı dolgulu sütyen modelleri göğüslerinize tam uyum sağlar.Göğüslerinizi 1 beden büyük gösterecek olanları tercih ediniz.Askı ayarlarınızı biraz daha sıkarak daha dik gösterirsiniz.
  • Balkon modeli denen sütyenler de var.Bunlar göğsünüzü 1-2 beden daha büyük gösterir.Bisiklet yaka kazak ve bluzlerde gerçekten çok çekici duruyor.
  • Halk arasında tavuk göğsü olarak tabir edilen petleride tercih edebilirsiniz.

Bedeniniz olmayan hiçbir sütyeni kullanmayınız. Her şeyin bir kullanma ömrü vardır südyenlerinde kullanma ömürleri 3 aydır. 3 aydan sonra işlevlerini doğru yapmazlar.


Sütyen ile göğüslerinizi büyük gösterebilirsiniz ama tamamen mutlu olamazsınız.Çünkü sütyeninizi çıkardığınız da göğüslerinizi de çıkarmış olursunuz..

 

Etiketler: Göğüs, büyütme, küçük, göğüs, ufak, meme, dekolte, çörek otu, doğadan derman, şerbetçi otu, bitkisel, göğüs, büyütme, doğadanderman, wolumex, bursa, doğadan derman, maranki, saraçoğlu