Suna Dumankaya’dan Kemik Erimesi Kürleri:

Kemik erimesi özellikle kadınların menapoz döneminde yaşadığı sorunlardan biridir. Kemik erimesi sonucu kemiklerde ağrı ve hastalıklar başlar. Suna Dumankaya kemik erimesi için şifalı bitkiler ile hazırlanan kürler öneriyor. Ayrıca Dumankaya kemik erimesini önlemek içinde bitki kürleri açıklıyor.

Kemik Erimesi İçin Yumurta Kabuğu Kürü:

Yumurtanın kendisini değil sadece kabuğunu kullanacağımız yumurta kabuğu kürü için öncelikle mikrobun kırılması için yumurtaları haşlıyoruz. Yumurtaları soyup, yumurtanın içerisindeki zarı da çıkartalım. Sonra yumurta kabuklarımızı blenderden geçirerek toz haline getirelim. Un haline gelen yumurta kabuğunu her sabah 1 çay kaşığı yutalım ve ardından meyve suyu içebiliriz. Yumurta kabuğu unu, meyve suyu ya da sütün içerisine karıştırılarak da içilebilir.

Menopoz Dönemi Kemik Erimesine Bitki Kürü Tarifi:

Özellikle menapoz döneminde oluşan kemik erimesi için çok faydalı olacak bir başka kür daha açıklayan Suna Dumankaya Kemik erimesine bitkisel çözüm yöntemi olacağını söylüyor.

Malzemeler:

* 1 çorba kaşığı dövülmüş çam sakızı,
* 1 çorba kaşığı öğütülmüş çörek otu,
* keçi boynuzu pekmezi.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Çam sakızı, öğütülmüş çörek otu ve keçi boynuzu pekmezi bir kase içerisinde karıştırılıp sabah akşam yenir.

Kemikleri Güçlendiren Bitkisel Kür:

Kemik erimesini önlemek için kullanılabilecek bu kür ile kemiklerimizi güçlendirerek kemik erimesi olmasını engelleyebiliriz.

Malzemeler:

* 50 adet limon,
* 10 adet temiz yıkanmış beyaz yumurta,
* 25 gram kekik,
* 25 gram çörek otu,
* 2,5 kilo çok iyi cins bal.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Limonlar sıkılarak suyu çıkartılır ve yumurtalar 10 gün boyunca limon suyunda, soğuk yerde, cam kavanozda bekletilir. 10 gün sonra açıldığında, yumurtaların kabuklarının süt gibi erimiş olduğu görülür. Jel kıvamına gelmiş olan yumurta akının içinden, sarısı alınıp atılır ve yumurta akı limon suyuyla birlikte karıştırılır. Bu karışımın içine öğütülmüş kekik, çörek otu ve bal katılıp karıştırılır. Soğuk yerde muhafaza ederek her gün 1 kahve fincanı içilir. Kemiklerin güçlenmesini sağlar, vücudun direncini artırır.

 

Etiketler: Kemik, erimesi, Osteoporoz, menopoz, yumurta, kabuğu, bitkisel, tedavi, doğadanderman, bursa, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman