Strese Bitki Çayı

Stres, stres stres yaşadığımız zamanda ne kadar çok duyuyoruz bu kelimeyi.

Yoğun iş hayatı, ev geçindirme derdi, hayat kaygısı, askerlik, evlilik ve daha bir sürü şey… Tüm bunlar günlük yaşantımızda bizlerin üzerinde hatrı sayılır bir baskı yani stres oluşturuyor. Kim bilir belki daha nice stres sebebi vardır da biz burada yazamamışızdır. Hep söylene gelen bir deyim vardır ya hani; ‘Her hastalığın başı strestir’ diye; bu söz de bize aslında bu meselenin ehemmiyetini çok iyi gösteriyor.

Peki stresten kurtulmak için için ne yapmalıyız? İşte size bu derdinizden kurtulma konusunda yardımcı olacak şahane bir karışım;

Lavantalı ,Kantaronlu Bitki Karışımı: İçeriğindeki bitkiler sayesinde strese bağlı uykusuzluk, mide ve bağırsak spazmının da giderilmesine yardımcı olur.

 

İçindekiler:

*Kekik,

*Adaçayı,

*Papatya,

*Kantaron,

*Ebegümeci,

*Karabaş Otu,

*Melisa,

*Toros Nanesi,

*Lavanta.

 

Hazırlanışı: Demleme usulü; 1 su bardağı çay için 1 tatlı kaşığı bitki karışımı 3 dakika demlenerek içilebilir.

 

Ayrıca sizlere hazır bitki çayı karışımı olan Dinlence’yi de tavsiye ediyoruz. Gergin, uykusuz, stresli ve yorgun anlarınızda sizi rahatlatacak, yüzünüze gülümseme, vücudunuza hafiflik getirecek bir bitkisel çaydır Green Life Dinlence Çayı. Ayrıca yemek sonralarında yaşanan hazımsızlık ve mide – bağırsak gazlarının giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Buradan inceleyebilirsiniz: Dinlence

 

Bir diğer hazır çözüm ise Doğadan Melisa çayı ve Doğadan Relax çayıdır. Bu bitki çayları da sizleri stres ve gerginlikten kurtulmanızda yardımcı olur. Relax çayında bol miktarda sarı kantaron bulunmaktadır.