Sperm Sayısını Arttıran Mucizevi Besinler

Her türlü derdin dermanı olan doğanın bize sunduğu mucizevi besinler vardır. İşte size sperm sayısını ve kalitesini arttıran mucizevi besinler.

*İstiridye

Erkeklerde testosteron ve kadınlarda da progesteron hormonu üretimini destekleyen amino asitleri bünyesinde bulunduran bu afrodizyak etkili mucizevi besin, sperm sayısını artırmaya yardımcı oluyor. Ayrıca midyenin de benzer etkiler gösterebileceği düşünülüyor.

*Koyu Çikolata

Seven insanların özel günlerinde birbirine çikolata vermelerinin altında yatan nedeni hiç düşündünüz mü? Koyu çikolata içeriğindeki L-Arginine HCL amino asidinin sperm sayısını artırıcı etki gösterdiği klinik olarak kanıtlanmış. L-Arginine HCL, buna ek olarak cinsel arzuların artmasına ve çok daha yoğun bir orgazma da neden olabiliyor. Ama tabii fazla da tüketilmemesi gerekiyor. çünkü bu sefer de alınan fazla kilo, testosteron/östrojen dengesini bozup uzun vadede sperm sayısını yeniden düşürebilir.

*Maca

Kökeni Peru'ya uzanan ( Güney Amerika ) bir başka mucizavi bitki de maka bitkisi. Orijinal hali Maca olarak yazılıyor. Peruluların yüzyıllar boyunca fiziksel performans artırıcı olarak kullandığı bu bitkinin yapılan araştırmalarda sperm sayısını artırdığı ve cinsel istek uyandırdığı görülmüş.

*Muz

Günde bir adet elma yemek, pek çok sağlık sorununa karşı iyi bir şekilde korunabilmek demek. Fakat kısırlığa karşı korunmak istiyorsanız o zaman meyve tabağınıza bir adet de muz eklemelisiniz. Muzda bulunan bromelain enzimi, erkeklerde libidoyu artırıyor. İyi bir B vitamini kaynağı olan muzlar, erkeklerde kuvvet ve dinçlik de sağlıyor.

*Kuşkonmaz

Erkekler eğer sperm sayılarını artırmak istiyorlarsa, vücutlarındaki zararlı serbest radikalleri uzaklaştırmalılar. Bu da biraz kuşkonmaz tüketimi sayesinde olabiliyor. İyi bir C vitamini kaynağı olan bu mucizevi bitkinin yararları saymakla bitmiyor. Tek bir negatif özelliği olabilir, o da idrarınızı kötü kokutma ihtimali ...

*Ceviz

Sperm sayısını artırmak isteyen bir erkek, beslenme düzenine mutlaka ama mutlaka omega 3 yağ asidi bakımından zengin olan cevizleri de eklemeli. Genital bölgeye olan kan akışını artıran ve kolesterol düşürücü özelliği olan ceviz, antioksidan bakımından da oldukça zengin.

*Kabak Çekirdeği

Fitosterollerce zengin olan kabak çekirdeği, sperm sayısını artırıcı etkisi kanıtlanmış bir başka besin. Tesosteron üretimini artırdığı gibi prostat genişlemesini de önlemekte. Bu lezzetli atıştırmalık, aynı zamanda omega-3 bakımından oldukça zengin ki bu da penise doğru kan akışını artırıyor.

*Ginseng

Asyalı erkeklerin yüzyıllardır cinsel güç artırıcı olduğuna inandıkları ginseng, gerçekten de sperm sayısını artırıyor. Fareler üzerinde yapılan bilimsel araştırmalarda cinsel arzu ve performansı artırdığı gözlemlenmiş.

*Sarımsak

Sarımsak gerçekten de her derde deva! Her geçen gün yeni bir faydasını duyduğumuz bu sempatik şey, meğer vücutta kan akışını artıran 'allicin' orijinal isimli organik bileşiğe sahipmiş. Sperm sayısını artırıcı besin olan sarımsağı gereğinden fazla tüketmek, bir erkekte kısırlık açısından işe yarayabilir ama bu sefer de yayacağı koku yüzünden etrafında iyi anlaşabileceği kadını bulmakta zorlanabilir.

*Goji Berry

Kolesterolü ve kan basıncını düşürmek için kullanılan bu uzakdoğu bitkisi, antioksidanlarca zengin. Vücutta yeterli sayıda sperm üretimini engelleyici etkilerden biri de yüksek ısı. Goji berry erkeklerin üreme organlarındaki sıcaklık seviyelerini dengeliyor.

 

Etiketler: Sperm sayısını arttırma, sprem alitesini arttırma, azo sperm, sperma, meni, doğadan derman, marank, saraçoğlu, bitkisel tedavi, kısırlık, bursa, doğadanderman, çakşır, keçiboynuzu