Seduex Sedef Bitkisel Tedavisi

 

Seduex Kapsül İçeriği:

1-      Hindiba

2-      Sığır Kuyruğu

3-      Pelin Otu

4-      Civan Perçemi

5-      Şahdere

6-      Keçi Sedef Otu

Psorlasis Grekçe kaşıntı anlamına gelen ‘psora’ kelimesinden köken alır Sedef hastalığı olarak ta bilinir. Hastalığın bulunduğu deri bölgesi kızarık hale gelir. Üzerinde kalın gümüş rengi kabuklanmalar oluşur. Saçlı deri , diz, dirsek ve sırtın alt kısmı sıklıkla tutulan bölgelerdir. Bazı vakalar kişinin hastalığın farkına varmayacak kadar hafif seyirlidir. Diğer taraftan vücudun büyük bir kısmını tutacak şekilde şiddetli seyredebilir. Sedef hastalığı aynı ailenin birden fazla ferdinde görülebilmesine rağmen bulaşıcı değildir.

Sedef Hastalığının Sebebi Nedir?

Güncel araştırmalar kanda bulunan alyuvarlardaki bir anormalliğin iltihabi olayı tetiklediğini ve hastalığın gelişimine yol açtığını işaret etmektedir. İltihaptan dolayı deri üç dört günde bir dökülür. Bu normalden yedi sekiz kat daha hızlıdır. Hastalar deride kaşıma, yolma, yaralanma veya aşırı güneş yanığından 10-14 gün sonra beneklenme tarzında yeni plakların ortaya çıktığını fark eder. Sedef hastalığı aynı zamanda streptokoksik boğaz iltihabı gibi bazı enfeksyonlardan sonra bazı ilaçların alımıyla birlikte aktive kazanabilir.Alevlenmeler kış aylarındadır. Çünkü deri kurur ve güneş ışığı azalmıştır.

Sedef Hastalığının Tipleri:

Hastalık çeşitli formlarda görülebilir. Bu formlar hastalığın şekli, şiddeti, devam etme süresi, yerleşim yeri açısından farklı özellikler taşır. En sık görülen formda başlangıçta küçük kırmızı bir kabarıklık vardır. Giderek genişleme ve kabuklanmalar ortaya çıkar. Kabuklar kaldırıldığında altta küçük kırmızı kanama alanları görülür.

·         Dizler dirsekler, kasık bölgesi ve genital bölge, kolar, bacaklar avuç ve ayak tabanları saçlı deri vücuttaki kıvrım bölgeleri sedef hastalığının en çok görüldüğü bölgelerdir.

·         Tırnakta sedef hastalığı varsa üzerinde nokta şeklinde çöküntüler görülür. Tırnak yatağı kalınlaşır peynirimsi bir görünüm alır

·         Koltuk altında, kasık bölgesinde, genitalde, göğüs altlarında alışılmadık tarzda sedef hastalığı görülebilir.

Seduex Bitkisel Karışım Kapsül

-          Sedef hastalığının tedavisinde etkilidir.

-          Bağışıklık sistemini güçlendirereksedef hastalığına sebebiyet veren deri hücrelerinin yok olmasını sağlar.

-          Deri iltihaplanmasını tamamen ortadan kaldırır.

-          Alerjik bünyeyi rahatlatıcı etkisiyle alerji kaynaklı sedeflin tedavisinde etkilidir.

-          Karaciğeri güçlendirerek sedef hastalığının ilerlemesini durdurur.

Perhiz: Asitli içeceklerden ve alkolden uzak durulmalı, sinir stresten uzak durulmalı asabiye tarzı bir problem varsa PASSIFICA ile desteklenmelidir.