Saçkıran İçin Suna Dumankaya’dan Kür  
 
Saç kıran tedavisininde doğanın bize sunduğu bitkilerden faydalanılmaktadır. Saçkıran için bitkilerden hazırlanmış değişik kürler vardır.Suna Dumankaya’nın önerdiği saçkıran tedavi kürü ile saçkıran hastalığını yenebilirsiniz. Saçkıran hastalığının tedavisi için bitkisel çözüm, doğal ilaç ve kür uygulama tarifi aşağıdadır. Suna Dumankaya saçkıran tedavisi formülü ile saçkıran hastalığını yenmek mümkün. Saçkıran hastalığının tedavisi için aşağıdaki doğal ve bitkisel Suna Dumankaya’nın önerdiği kür tarifini kullanabilirsiniz.
 
Malzemeler:
*1 avuç fındık içi veya 1 avuç ceviz içi
*1 su bardağı su
Hazırlanması ve Uygulanması:
1 su bardağı suyun içine, 1 avuç kadar kırılmış fındık içi ya da bunun yerine 1 avuç kadar ceviz içi koyarak hafif ateşte 1.5 saat kaynatılır. Ardından süzerek ılıması beklenir. Ilıdıktan sonra saç diplerine yedirerek sürülür. Karışımın saç derisinde en az 1 saat kalması gerekmektedir. Bu saçkıran tedavisi kürü haftada 1 defa olmak üzere toplam 5 hafta boyunca uygulanmalıdır.
 
Etiketler: Saçkıran, saç kıran, kellik, saç dökülmesi, saçkıran bitkisel, doğadan derman, suna Dumankaya, maranki, saraçoğlu, bitkisel, bursa, doğadanderman