Normative Tansiyon Bitkisel Tedavisi

 

Normative Kapsül İçeriği:

1-      Isırgan Otu

2-      Altın otu

3-      Ballıbaba

4-      Acı Yavşan Otu

5-      Yoğurt Otu

Bendenimizde trilyonlarca hücre vardır. Bunlar mükemmel bir iş bölümü ile çalışırlar. Ama çalışabilmeleri için yakıta ve oksijene ihtiyaçları vardır. Bu yakıtı hücrede oksijenle yakıp,çalışabilmeleri için gerekli enerjiyi sağlarlar. Sonra bu yanmadan arta kalan artıkların ve açığa çıkan karbondioksitlerin hücreden uzaklaştırılması gerekir. İşte hücrenin gereksindiği yakıt ve oksijenin hücreye taşınması oluşan atık ve karbondioksitin hücreden uzaklaştırılması işini kan üstlenir.

Kanla hücre arasında az önce söylediğimiz alışverişin yapılabilmesi için tüm hücrelerin kanla temas etmesi gerekir. Ne var ki kanın hücrelere kadar bir kere gitmesi yetmez. Sürekli yeni yakıtın taze oksijenin hücrelere taşınması atıklarında sürekli uzaklaştırılması gerekmektedir. Yani bunun için kanın sürekli hareket etmesi gerekir Bu işi doğumdan ölüme kadar hiç durup dinlenmeden kalp üstlenir.

Tansiyon dediğimiz şey kanın damar duvarını zorlamasıdır. Kalp kanı pompaladığında atardamarların  duvarı daha fazla gerilir, bekleme sırasında ise bu gerginlik daha azdır. Yani iki farklı tansiyon vardır. İlki pompalama sırasında daha fazla olanı biz buna büyük yada küçük tansiyon diyoruz.

Düşük Tansiyon

Büyük tansiyon 11 den aşağı düştüğü zaman tansiyon düşüklüğü vardır. Bu duruma tıp dilinde hipotansiyon denir.  Tansiyon ateşli hastalıklar sırasında, büyük kanamalardan sonra, iç salgı bezi bozukluklarında veya herhangi bir hastalıktan sonraki iyileşme döneminde düşer. Bazı kadınların aybaşı hallerinde veya sıcakta fazla ter kaybından sonra veya sinirli kimselerde de tansiyon düştüğü görülür. Devamlı olarak tansiyon düşüklüğü önemli bir hastalığın işareti olabilir.

Yüksek Tansiyon

Büyük tansiyonun kişinin yaşına göre yüksek olmasına halk arasında tansiyon yüksekliği, tıp dilinde ise hipertansiyon denir. Bir çok hastalıkta tansiyon yüksekliği görülür.  Mesela kalbin sol bölümünün büyümesinde, böbrek hastalıklarında, damar sertliğinde, kan hücrelerinin çoğalmasında, şişmanlıkta ve iç salgı bezleri hastalıklarında kan basıncı artar. Tansiyon yüksekliğinin belirtileri arasında yorgunluk, sinirlilik, çarpıntı baş dönmesi, uykusuzluk, baş ağrısı vardır.

Greenstore Normative Bitkisel tansiyon Kapsülü kan basıncının düzenlenmesini sağlayarak tansiyonu dengelemede etkili bir üründür. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren kanın damarlara basıncını düzenler ve sistolik ve diastotik etkileri ortadan kaldırır vücudu rahatlatır.

Perhiz: Tuz yağlılar ve tansiyonu hastalarca değiştirdiği gözlemlenen yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Not: Hasta kabız olursa hipertansiyon, ishal olursa hipotansiyon problemi yaşanmaktadır. Bu nedenle sindirim sistemine gereken önem mutlaka verilmelidir.