MS Hastalığı Tedavisi İçin Ahmet Maranki Önerileri

 

Ahmet Maranki hocamız diğer hastalıklarda olduğu gibi MS hastalığı içinde doğanın mucizevi bitkilerinden faydalanılması gerektiğini bertiyor. MS hastalığının tedavisi için ısırgan otu, semizotu, soya fasulyesi, uzman kontrolünde sülük tedavisi ve masaj öneriyor.

 

*Isırgan Otu

Isırgan otunun içeridği bazı bileşikler, tıpkı arı sokması gibi bir etkiye sebep olurlar. Örneğin Isırgan otunu eldivensiz tutmanız durumunda vücudunuza son derece yararlı, işe yarar bileşikler enjekte edilmiş olur.

*Semiz Otu

İngilterede yayınlanmış olan bir tıp dergisinde MS hastası bir ingiliz biyokimyacı, bol miktarda magnezyum ihtiva eden semiz otunun kendisine çok faydalı olduğunu belirtiyor. Günde 375 mg kullandığını ifade eden biyokimyacı bu şekilde MS ataklarının azaldığını söylüyor.Bir tabak dolusu buharda pişmiş semizotu, 375 mg magnezyumun alınmasında yardımcı olacaktır.

*Soya Fasulyesi

Soya fasulyesini kaynatıp suyunu için. Fasulyeleri de kavurup yiyin.


*Sülük Tedavisi

Hekim kontrolünde sülük tedavisi de MS hastalığı tedavisi için çok fayda sağlayacaktır.


*Masaj

Yakıcı yağlar olarak adlandırılan, kekik yağı, hardal yağı, zencefil yağı, havlıcan yağı, biberiye yağı, gibi yakıcı yağları karıştırarak, belden, omriliğin yukarısına doğru, omuz ve dirseklere nokta masajı yapın.

 

Etiketler: Ms, emes, belirtileri, cinsellik, stres, Multipl Skleroz, sinir, sistemi, bursa, İzmir, Ankara, İstanbul, doğadanderman, maranki, Saraçoğlu, bitkisel, doğadan derman