Mikronef Böbrek Taşı

 

Mikronef Kapsül İçeriği:

1-      At Kuyruğu

2-      Bodur ot

3-      Isrgan

4-      Altın Otu

 

Ağrısız ameliyatsız yan etkisiz 7 günde böbrek taşını döker ve tekrar oluşmasını engeller.

Taş oluşumunu önlemede 3 ana kural:

1-      Günde en az 2 litre su tüketilmelidir.

2-      Hayvansal proteinler özellikle sakatat az tüketilmelidir.

3-       Az tuz kullanılmalıdır.

Mikronef Kapsülün Önemli Etkileri:

1-      Böbrek ve safradaki taş ve kumları eritir.

2-      7 Gün içerisinde  böbrekteki taş ve kumları döker.

3-      Tekrar taş ve kum oluşumunu engeller.

4-      Tıkalı kanalları açar.

5-      Kristalleri iyonize etme özelliği vardır.

6-      Mesaneyi temizler prostata faydalıdır.

7-      Vucut direncini arttırır cinsel sistemi destekler.

Böbrek taşı düşürmek bir insanın hayatta yaşayabileceği en şiddetli ağrıya sebep olabilir. Gerçekten de taş düşüren pek çok kadın bu ağrının doğum sancısından daha şiddetli olduğunu ifade etmektedir. Çok eski zamanlardan beri insanlarda sıkıntıya yol açtığı belgelenen böbrek taşı hastalığı günümüzde de oldukça sık görülmektedir. Hatta son 20- 30 yıl içinde idrar yolu taşı görülme sıklığında belirgin bir artış olduğu bildirilmektedir. Bu artışın kesin sebebi bilinmemekle birlikte beslenme alışkanlıklarındaki değişikliklere ve az sıvı alımına bağlı olduğu düşünülmektedir.

İdrar yolları içindeki taşın ismi sistemde bulunduğu bölgeye göre kalls taşı, renal pelvis taşı, ureter taşı, mesane taşı olarak isimlendirilmektedir.

Oldukça sık görülen bir hastalıktır. Erkeklerin %10-15 i, kadınların ise % 5 inde görülür. Genellikle 20-30 yaşlarında ortaya çıkar. Özellikle erkeklerde bir kez taş oluşmuş erkeklerin 2/3 ünde ortalama 9 yıl içinde taş tekrarlamaktadır

Böbrek taşını oluşturan sebepler kesin olarak bilinmemektedir. Bazı araştırmacılar içilen suyun çok fazla sert (kalsiyum sülfat içeriği fazla) veya çok fazla yumuşak (sodyum karbonat içeriği fazla)  olmasının etki edebileceğini söylemektedirler. Aşırı alkol tüketimi gut hastalığı da aşırı taş oluşumuna sebep olabilir. Bazı araştırmacılar ise aşırı sıvı kaybına neden olan sıcak iklimlerde böbrek taşının daha sık rastlandığına bir başka grup bir takım yiyeceklerin böbrek taşına neden olduğunu iddia etmektedir.

Perhiz Yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır