Marankiden Selülite Karşı Kür
 
Bayanlar selüitten kurtulmak istiyorsanız Prof. Dr Ahmet Maranki nin tarifini verdiği kürü mutlaka deneyin. Maranki hocamızın bu kür tarifi şöyle:
 
Malzemeler:
*20 gr.badem yağı
*20 gr.hardal yağı
*20 gr.portakal yağı
*20 gr.Menekşe Yağı
*20 gr.Biberiye yağı
 
Hazırlanışı ve Uygulanışı:
Yukarıda belirtilen tüm yağlar bir şişe içerisinde karışım haline getirilir.Selülitli bölgelere ve yağlı bölgelere karın basen kollar bacaklar gibi bölgelere masaj yaparak yedirilir.
 
Bu karışımdaki masajı yapmadan önce Ahmet maranki yapılması gereken bir egzersiz öneriyor.Bu egzersiz aşağıdadır:
*Eller yukarda elma toplar gibi sallanır ve ayaklar topuklara vuracak şekilde eller yukarda sallanılır.Tıpkı horon teper gibi.
Bu kılcal damarlardaki yağların hareketini sağlar.
Bu egzersiz hergün 5 dakika  yapılır.
Bu egzersin ardından hazırlanan karışım yağı ellerle yukarı doğru daire çizerek bacaklara ve sülülitli diğer bölgelere yedirilir.Yani masaj yukarı doğru yapılır.Masajdan sonra yağlanan bölgeler streç film ile sarılır 7 gece bu şekilde streçle yatılır. Sabahları ıslanan streç çıkartılır lifle masaj yapılarak duş alınır.Bu uygulama her 7 geceden sonra 1 gece ara verilerek 3 kür olarak uygulanır. Üç kürün ardından selülitten kurtulmuş olduğunuzu göreceksiniz.
Bu kür yapılırken bol su içilmeli günde en az 2,5 litre PH değeri 7,5 ve üzeri olan su tüketilmelidir.
 
Etiket: Selülit, masaj, krem, bayanların sorun, doğadanderman, bursa, tedavi, bitkisel, ahmet, maranki, ender, saraç, saraçoğlu