Maranki den İdrar Yolları İçin Bitkisel Tedavi

 

İdrar yolları hastalıkları için çeşitli bitkisel kürler karışımlar uygulanmaktadır. Ahmet Marankide bu konuda çalışmalar yapmış ve değişik kür tarifleri hazırlamıştır.

Prof. Dr Ahmet Maranki den idrar yolu hastalıkları için pratik bitkisel formülleri:

* İdrar yolu hastalıkları için 1 Bardak kaynar suya, 4-10 gram andız otu kökü konulur. 10 dakika bekletilip , günde 2-3 bardak içilir.

* İdrar yolu hastalıkları için 8 kilo kaynar suya 500 gram sarı kantaron konur. 40 dakika kaynatılır,süzülür. Sabah, öğle, akşam yemeklerden 1 saat önce 1 bardak içilir.

* İdrar yolu rahatsızlıkları için 1 Bardak kaynar suya,10 gram hatmi çiçeği konulur.10 dakika bekletilip, balla tatlandırılarak, günde 2-3 bardak içilir.

* İdrar yolu enfeksiyonları için 1 bardak kaynar suya 10 gram civanperçemi konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

*İdrar yolu hastaları için 1 bardak kaynar suya, 2 gram taze veya kuru kiraz sapı konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilir.

 

İdrar Yolları Hastalıkları İçin alınması Gereken Önlemler Nelerdir? 

Bitkiler idrar yolları enfeksiyonları için yararlıdır.Bu tür sorunlardan kurtulmak için standart olarak bazı doğal yollar izlenmelidir.

İdrar yolu şikayeti olsun yada olmasın tüm kadınlar aşağıdakileri yapmalıdır.

* Günde 8 bardak su içmek

* Baskı hissettikleri zaman idrar tutmamak

* Duş almak

* İdrar bölgesini temiz tutmak

Sürekli Olarak İdrar Yolu Enfeksiyonu Yaşayan Kadınlar Şunları Yapmalıdır.

* Banyo yapmak yerine duş almak

* Cinsel birleşmeden önce yada sonra 1 Bardak su içmek

* Cinsel birleşmeden sonra 15 dakika içinde idrar yapmak

 

Etiketler: İdrar yolları tıkanması, böbrek, sistit, maranki, saraçoğlu, bursa, doğadanderman, bitkisel, iltihap, idrar zorluğu, doğadan derman