Ahmet Marankiden Bitkisel Guatr Tedavisi
 
Ahmet Maranki doğanın bize her hastalığın tedavisini verdiğini belirtiyor. Guatr da bu hastalıklardan birisidir. Maranki hocamızın guatr tedavisi için önerdiği bitkisel kürler aşağıda belirtilmiştir.
 
*Yaklaşık olarak bir bardak kaynayan suyun içerisine 10 gram dövülmüş kereviz tohumları atılır. 10 dakika bekletildikten sonra yemeklerden önce birer bardak içmeniz tavsiye edilmektedir.
 
*Lahana yaprakları da guatr için bitkisel bir mucize niteliğindedir. Temin ettiğiniz lahana yapraklarının suyunu sıkarak elde ettiğiniz sudan günde 1-2 bardak içebilirsiniz.
 
*Taze ceviz de guatr tedavisinde çok yararlıdır. Bol, bol ceviz tüketin.
 
*Meşe kabuğunu saf sirke ile kaynatıp, daha sonra bunu temiz bir beze sarınız. Guatr olan bölgenin üzerine sararak guatrınızı tedavi edebilirsiniz. Bu tedavi yöntemini 7 gün uygulamalısınız.
 
*Kuzu kulağını zeytin yağı ile ezin ve krem haline geldikten sonra guatrın üzerine sürün ve temiz bir bez ile üzerini sarın.
 
*Bir bardak kaynayan suyun içerisine yaklaşık olarak 4 gram kuru yaprak koyun ve 10 dakika bekletildikten sonra her 3 günde bir defa olmak üzere bir bardak tüketin.
 
Guatr için uygulayabileceğiniz bitkisel formüller yukarıdaki gibidir. Bunların haricinde ceviz, sarı kantaron, turp, oğul otu, brokoli gibi besin maddeleri guatr’a iyi gelen şifalı bitkiler besinler arasında yer almaktadır.
 
Guatr’ın farklı çeşitleri olduğuna değinen Profesör Doktor Ahmet Maranki eğer dişi bir guatra sahipseniz aşağıdaki guatr kürünü uygulamanızı öneriyor. 
 
*Kaynamakta olan bir bardak klorsuz suyun içerisine taze yapraklı ve sapları olan ebegümeci bitkisinden 9 gram koyunuz. Kısık ateşte 5 dakika kaynattıktan sonra sıcak haldeyken temiz bir bez ile süzme işlemini yapınız. Ilıdıktan sonra yavaş, yavaş günde bir iki kere yudum, yudum içiniz. Bu tedavi yöntemine 15 gün devam etmeniz önerilmektedir. Guatr kürünü taze olarak içmeniz tavsiye ediliyor, her defasında bir bardak klorsuz su ile yaparak günlük bu kürü hazırlamalısınız. 
 
http://dogadanderman.com/bitkisel/greenstore-cedre.html
 
 
Etiketler: Guatr, tiroid, iyot, zehirli, nodül,nodüler, toksik, boğaz, iyotsuz, bursa, doğadanderman, doğadan derman, bitkisel, maranki, saraçoğlu, saraç, öz