Ahmet Maranki den Vitiligo Tedavisi Önerileri

 

Halk arasında (Ala) hastalığı olarak bilinen vitiligo hastalığının maalesef tedavisi çok zordur. Ahmet Maranki hocamızda kainatının mucizesi olan bitkilerden vitiligo (ala) hastalığı için bazı bitkisel kürler öneriyor. Bunların yapılması ve kullanımı ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

1.Kür

Malzemeler:

      -Kırmızı pancar
      -Beyaz lahana
      -Elma ve havuç
      -1Tatlı kaşığı zeytin yağı
      -Mevsiminde ilk baharda ve sonbaharda bazen içine ıspanak, bazen kereviz   
       ,bazen maydanoz, bazen tere katılabilir.

Hazırlanışı:

Bütün malzemelerin suyu sıkılacak sabah aç karnına yudum , yudum 2 bardak içilecek.21 gün boyunca içilecek; 1hafta ara verip kür tekrarlanacak 1 hafta sonunda metabolizmanız normale dönmeye başlayacak ve karaciğeriniz temizlenecek ve yavaş ,yavaş alalarınız azalacaktır.

2.Kür

Hibrit tohumu olmayan mısır alın haşlayın ve yiyin haşladığınız suyunu için, koçanını atmayın; kurutun öğütüp tozunu yemeklerinize serpip yiyin, çok faydasını göreceksiniz.

Mısır Lapası Kürü

Mısırı lapa halinde pişirin ve ala olan yerlerinize suyunu ve lapasını sürün.

Vitiligo'dan Korunmak İçin

-Güneş ışınlarının dik olduğu yani 09.00 - 10:30 dan 15.00-15.30 saatleri arasında dışarı çıkmayın çıkıyorsanız koruyucu kullanın
       -Havuza girdikten sonra kesinlikle klorlu suyu vücudunuzdan atmak için duş alın asla klorlu bir şekilde kalmayın
       -Vitiligo (ala ) hastası olanlar bol bol yıkansınlar ama sıcak suyla değil soğuk suyla yıkanmalıdırlar...

 

http://dogadanderman.com/bitkisel/greenstore-pigmentis.html

 

ETİKET: vitiligo hastalığı, Ahmet maranki vitiligo tedavi, İbrahim Saraçoğlu vitiligo, vitiligo nedenleri, vitiligo bitkisel çözüm, vitiligo bitkisel tedavi, vitiligo genel, vitiligo, vitiligo tedavileri, vitiligo ve tedavisi, vitiligoda son gelişmeler, vitiligoya son, vitiligo belirtileri, vitiiligo kremleri, vitiligo ilaçları, pigmentis, doğadanderman, bursa, doğdan derman, bitkisel