Maranki Ülseratif Kolit Tedavisi

 

Ahmet Maranki hocamız ülseratif kolitin doğanın mucuzevi bitkileriyle tedavisi için aşağıdaki kürleri öneriyor ve bu kürlerle ülseratif kolitin tedavi edileceğini belirtiyor.

*Kantaron çayı, meyan kökü, nergis çayı ve havuç, lahana, bal veya patates, lahana, bal karışımıyla zeytinyağı içinde eritilmiş kudret narı kullanılabilir.

* Ülser ağrısı için meyan kökü, kantaron, nane, pelin otu, papatya, şerbetçiotu bitkileri karıştırıp çay gibi demlendirin ve bu karışımdan aç karna 3-4 bardak tüketin.

* 3 su bardağı kaynar suya birer tatlı kaşığı ezilmiş veya toz halinde civanperçemi, meyan kökü ve kantoron otu ekleyip 20 dakika demlendirin. Bu çaydan sabah, öğle, akşam açken bir su bardağı tüketin.

* Günde bir defa aç karna kudret narı yenilebilir ya da su ile içilir. Düzenli olarak bir ay devam edilmesi tavsiye edilir.

* 400 gram keten tohumu toz haline getirilir sonra bal ile karıştırılıp macun haline getirilerek sabahları aç karna bir miktar tüketilir. Bu işleme 30-40 gün devam edilir.

* Bir su bardağına yarım fincan patates suyu, bir tatlı kaşığı lahana suyuve 1 tatlı kaşığı bal ilave edilir, karıştırılarak üstü su ile doldurulur, aç karnına 1,5-2 ay tüketilmeye devam edilir.

* 3 su bardağı kaynar suya, birer tatlı kaşığı ezilmiş ya da toz halde civanperçemi, meyankökü ve kantaron otu eklenerek 20 dakika demlenir. Bu çaydan sabah, öğlen, akşam aç karnına bir su bardağı tüketilirse mide ülserine iyi gelir.

 

 

Etiketler: Kolit, bağırsak, ülser, ülseratif, maranki, saraçoğlu, doğadanderman, bursa, doğadan derman, bitkisel