Maranki’den Gastrite Bitkisel Çözümler

Gastrittedavi edilebilir mi, nasıl tedavi edilir, gastrit tedavisine bitkisel çözümler var mı gibi bir çok soru aklımızı kurcalamaktadır. Bu soruların hepsine cevabımız evettir. Gastrit tedavi edilir özellikle bitkisel yollarla tedavisi mümkündür. Alternatif tıp olarak adlandırdığımız bitkisel tedavilerde uzman olan Prof Ahmet Maranki ninde bitkisel yollarla gastrit tedavisi için önerileri bulunmaktadır. Okuyacağınız bu makalede bu öneriler ve formüller bulunmaktadır.

İşte Maranki hocamızın gastrit tedavisi için bitkisel formüller:

* 1 fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı lahana suyu ve 1 tatlı kaşığı balla karıştırılır. Havuç suyu bulamıyorsanız patates suyu da kullanabilirsiniz. Bu karışımdan öğle yemeğinden 1 saat evvel ve yatarken günde 2 kez yenir.

* 1 çay bardağı sıcak suya, 1 çay kaşığı bal ve yarım adet limon sıkılarak içilir.

* Yemeklerden sonra nane ve papatya çayının içilmesinde fayda vardır. Yemeklerden önce ise ayrık kökü, aynisafa, meyan kökü, keten tohumu, gibi bitkilerden çay demlenerek içilir.

* 1 bardak kaynar suya, 10 gram civanperçemi konulup 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak içilir.

* 1 bardak kaynar suyun içine 2-6 gram arası ufalanmış ebegümeci konulup 10 dakika bekletilir. oluşan karışım günde 2-3 bardak tüketilir.

* Bir bardak kaynar suya, 4-10 gram arası kantaron konulur. 10 dakika bekletilip öğle ve akşam yemeklerinden önce, 1 bardak içilir. Bu karışım 25 gün boyunca tüketilir.

* 1 bardak kaynar su içine, 10 gram üzüm konularak 10 dakika boyunca kaynatılır.

* 1 Bardağa yarım fincan patates suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı lahana suyu konulurak karıştırılır. Üzeri suyla doldurulan karışım, aç karnına her sabah içilir.

* Bir bardağın içine, bir fincan havuç suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı lahana suyu konulur. Üzeri su ile doldurulup günde 3-4 bardak içilir. (aç karnına) 2 boyunca bu kürü uygulamaya devam ediniz.

 

Etiketler: Gastrit, mide, ülser, reflü, bitkisel tedavi, yanma, ekşime, maranki, Saraçoğlu, bursa doğadanderman, bitkisel, doğadan derman