Kilo Aldıran


Öğün Atlamak:
Her yemek yediğinizde, metabolizmanız ileriki iki saat içinde %20-30 oranında hız kazanır. Fakat öğün kaçırmalarınız bu hız artışını engeller. Özellikle kahvaltı atlamak en büyük problemlerden biridir; gece uyurken metabolizma hızınız %5’tedir ve bir sonraki yemeğe kadar bu oranı sabitler.

Meyve Suları: Yoğun früktoz içeren içecekler iştahı bastırabilir; vücuttaki kimyasalları düzene koyabilir. Bu yüzden bütün meyve yemek veya bitki çayları içmek sizin için daha yararlı olacaktır.

Tatma Duyunuz: Tatma duyusu zayıf olanlar genellikle şekerli ve yağlı yiyecekleri tüketmeye meyillidirler. Bize ne kadar yiyip yemeyeceğimizi tatma duyumuz söyler. Bu yüzden daha çok istediğiniz yiyecekleri azaltmayı denerseniz kilo kaybı için kapılar açılacaktır.

Toksin Yükleyici Karaciğer: Karaciğer, vücudun yağ yakan ana organı olarak aşırı oranda alkol gibi toksinle yüklendiğinde etkin olarak yağ yakımını gerçekleştiremez. Bu yüzden alkollü içecekleri, doymuş yağı ve şekerli besinleri olabildiğince az tüketmeye çalışın.

Yoga ve Pilates: İki egzersiz biçimi de kas tonusu ve kondisyonunu arttırır. Fakat gerçek anlamda yağ yakımı için bu egzersizleri aerobik çalışmalarıyla birleştirmelisiniz. Böylece en etkili şekilde kaslarınızı kaplayan yağlara ulaşmış olursunuz.

Doğum Günü: Uzmanlar tarafından belirtilmektedir ki kışın doğan bebekler yazın doğanlara nazaran obez olmaya daha eğilimlidirler. Bu iddiaların arkasındaki sebepler belirsiz gibi dursa da, kışın doğan bebeklerin metabolizmalarının daha yavaş olduğu bu iddialardan bir tanesidir.

Birlikte Yaşamak: Aşk gözünüzü kör ettiğinde en son düşüneceğiniz şey bel ölçünüzdür! Evde her şeyi eşitçe paylaşmak kiloların hızlanmasını arttırabilir. Özellikle yemek porsiyonlarınıza dikkat edin! Sadece onunla aynı evde yaşıyorsunuz demek yediğiniz porsiyonların da aynı olması anlamına gelmez.

Televizyon İzlemek: Televizyon izlerken kalp atış hızı, kan basıncı ve metabolik hız yavaşlar. Bir saatte televizyon karşısında oturduğumuzda yakabileceğimiz en yüksek kalori oranı 20-30 kaloridir.

 

Etiketler: kilo almak, zayıflık, kilo aldırıcı, tozlar, öğün, besin, kalori, kilo aldıran besinler, kilo aldırıcı maddeler, kilo almayı sağlayan iğnelerin etkileri , hızlı kilo alma yolları, Bursa, doğadanderman, gymax, doğadan derman