Kas Erimesi 

Kas erimesi bir hastalıkmıdır. Belirtileri nelerdir nasıl anlaşılır. Kas erimesine karşı nler yapmak gerekir işte aklınıza takılan bu soruların cevapları.

Kas erimesi, düşünüldüğü gibi bir hastalık değil bir tespit yada vücuttaki başka sorunların bir belirtisidir.Kas erimesi olan kişi bunun eğer kendisi farkındaysa bunun bir hastalık olmadığını, endişelenecek bir şeyolmadığını ve kas erimesinin sadece bir belirti / bulgu olduğunu bilmesi de gerekmektedir. Kas erimesikişiden kişiye şiddetini artırabilir veya azaltabilir. Kas erimesi, bir çok kas hastalığının belirtidir aynızamanda. Eğer kaslarınızla ilgili bilmediğiniz bir sorun var ise kas erimesi size bunun bir belirtisidir.

 

Kas Erimesi Nasıl Anlaşılır?

Kas erimesi olan kişide, ilgili bölgede örneğin bacak kaslarında hacim kaybı ve incelme gibi unsurlargörülür. Çok dikkatli bakılmadan yada elle kontrol edilmeden anlaşılması biraz zordur. Size genelde ağrıyada sızı ile kendisini belli etmez. Bazı durumlarda yetersiz kaldığınızda kas erimesi olduğu düşünülebilir.

Örneğin yolda yürürken bir bacağınızın daha kolay hareket etmesi, yada yürürken ayak bacak kaslarındahafif ağrı oluşması kas erimesinin belirtileridir.

 

Kas Erimesi Neden Olur?

Kas erimesi hem kas hastalıklarının hemde sinir sistemindeki çeşitli bölgelerin tutulmasından sonraoluşabilir. Omurilikteki motor hücrelerdeki hastalıkların tamamı kas erimesine neden olabilir. Çevreselsinir sistemi hastalıkları neden olabilir ve kasın kendi hastalıkları neden olabilmektedir. Antomikdurumlarda çok çeşitli durumlar kas erimesine neden olabilir.

 

Kas Erimesinin Nedenleri;

*Genetik hastalıklar

*Hormonal hastalıklar

*Kullanılan ilaçlar

*Enfeksiyonlar

*Toksinler

*Bağ dokusu hastalıkları

*Metabolizmaya bağlı hastalıklar

Bu tür nedenler, anatomik yapıları tutarak onların çalışmalarına engel olarak kas erimelerine nedenolabilmektedir

 

Etiketler: Kas erimesi, greenstore massage, doğadan derman, kemik, adale, bitkisel tedavi, bursa, maranki, saraçoğlu, istanbul, doğadanderman