Kalp Yetmezliği Bitkisel Tedavi

 

Diğer hastalıklarda olduğu gibi kalp yetmezliğine karşıda bitkisel tedaviler uygulayabiliriz. Kalp yetmezliğine karşı uygulanacak bitkisel tedavi yöntemlerinden bazıları aşağıdaki makalemizdedir.

 

*Çakal eriği, su : 4 bardak suya; 30 gram çakal eriği meyvesi konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Yemeklerden sonra, birer kahve fincanı içilir.

*Karabaş otu, su : 4 bardak suya; 2 tutam karabaş otu konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, ikişer çorba kaşığı içilir.

*Armut yaprağı, su : 4 bardak suya; 1 avuç armut yaprağı onur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, birer su bardağı içilir. Vücutta biriken suyu boşaltır.

*Badem, süt, şeker, su : 1 avuç kuru badem, toz haline gelinceye kadar dövülür. üzerine, 2 su bardağı kaynatılmış süt, 1 çay bardağı su ve 2 çorba kaşığı toz şeker konur. Eriyinceye kadar karıştırıldıktan sonra içilir.

*Ispanak : 1 kilogram ıspanak temizlendikten sonra iyice yıkanır. Sonra ince, ince kıyılıp temiz bir tülbentâ??in içine doldurulur Suyu çıkıncaya kadar sıkılır. 1 kahve fincanı içilir. Aynı işlem, haftada 2 kere tekrarlanır.

*Nilüfer, su : 4 bardak suya; 2 tutam nilüfer çiçeği konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 3 kere, birer kahve fincanı içilir

 

Etiketler: Kalp yetmezliği, kalp krizi, damar tıkanıklığı, koroner, anjiyo, damar, maranki, saraçoğlu, bursa, doğadanderman, bitkisel, doğadan derman