İbrahim Saraçoğlundan Sedef Hastalığına Bitkisel Kürler

İbrahim Saraçoğlu aşağıda belirttiğimiz kürlerin uygulanması sonucu sedef hastalığından %70 oranında kurtulunulacağını belirtiyor.


*Birinci Kür
Sedef hastaları ağırlıklı olarak yoğurt tüketecekler, Yani en az günde bir kase yoğurt tüketecekler. Sabahları üç çay kaşığı çörek otu, (siyah olan pidenin üzerindeki ) havanda ezilerek bir kase yoğurda ezilerek katılacak ve sabah aç karnına tüketilecek. Hatta bu kür aynı zamanda şeker hastalığında da  başarılıymış. Kan şekerlerinin düşürülmesinde yardımcı diyor. 

Öğlende aynısını yapıyorsunuz yineaç karnına üç çay kaşığı ezilmiş çörek otunu karıştırıp yiyeceksiniz. aradan 15 dakika  geçtikten sonra aç karnına tükettiğiniz için kahvaltınızı yapabilirsiniz. Bu kür toplamda 1 ay olarak devam edilecektir. 

*İkinci Kür 
Sedefi kaşıntılı ise ikinci kürü yapıp yapmamak hastalara kalır diyor. Siyah kuru çekirdekli üzümü ( 15 20 adet ) havanda ezeceksiniz ve öğleden sonra bunu aynen tüketeceksiniz. Buda aç karnına olur ise daha faydalı olur diyor Saraçoğlu. Sedefe bağlı kaşıntı var ise bu kür bunu kesinlikle ortadan kaldıracaktır diyor. 

*Üçüncü Kür
Akşamları da lavantanın ( karabaş bitkisinden bahsediliyor ) 4-5 başak  aktardanalınız  elinizle ufalayın o dökülür ve onu da aynen tüketin diyor Saraçoğlu. Bunu önce sıcak suyu bardağa koyacaksınız ve içine ufalayarak çıkartıklarınızı atacaksınız. 3 dakika demlendikten hemen sonra tüketeceksiniz. 

Bu kürlere bir ay devam edeceksiniz. 

Tüm sedef hastaları neleri tüketmemeli ?
*Domates 
*Sarımsak 
*Ceviz 
*Taze Üzüm 
*Acı Baharat 
*Turşu

Sedef hastalarının bunları tüketmemesi gerekmektedir.

 

Etiketler: Sedef, cilt, leke, maranki, saraçoğlu, doğadanderman, seduex, bursa, doğadan derman, bitkisel