Erken Boşalmada 10 Adım


10 adımda erken boşalma tedavisi ile SEKSİ DOYASIYA YAŞAYIN.


Uzun süredir arzuladığınız partnerinizle güzel bir akşam yemeğinden sonra nihayet birliktesiniz, her şey çok güzel, ortam müsait, her iki taraf da birbirini arzuluyor ama her şey 30 saniyede bitiyor. Kendinizi ve partnerinizi düşünün, saniyelerin, dakikaların kıymetini düşünün. 7 dakika ve üzerinde süren bir birliktelik için neler vermezdiniz? Erken boşalma kâbusunu yaşamamak elinizde.

 

Mutlu Olun Mutlu Edin!!!

 

Cinsel ilişki sırasında erken boşalmaya bu kitaptaki egzersizleri uygulayarak son verebilir, çok daha uzun ve mutlu bir cinsel birliktelik yaşayabilirsiniz.

 

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği’nin (CİSED) 5000 kişi üzerinde yaptığı anket çalışmasına göre ülkemizde erkeklerin %70’i erken boşalma sorunu yaşamaktadır. Erken boşalma sorunu bu erkeklerin cinsel yaşamlarında kendilerini eksik ve mutsuz hissetmelerine yol açarken bir yanda da özgüvenlerini kırıyor ve beraberinde kişiliklerine yerleşen pek çok olumsuzluk da geliyor. Her 10 erkekten 7’sinin erken boşaldığını düşündüğümüzde bu aynı zamanda her 10 erkekten 7’sinin de mutsuz olduğu ve sorun yaşadığı anlamına da geliyor. Partnerleri açısından değerlendirirsek bu erkeklerin eşlerinde de aynı mutsuzluk ve eksiklik duygusunu gözlemlemek muhtemeldir. 

 

Erkeğin boşalma refleksi üzerinde istemli kontrolünün olmaması durumu olan erken boşalmaya denetimsiz boşalma demek çok daha uygun bir ifadedir. Bu durum genellikle halk arasında eşini tatmin edemeden boşalma, penis vajinaya girmeden, değer değmez ya da penis vajinaya girdikten birkaç dakika sonra boşalma olarak ifade edilmektedir.

 

Erken boşalma tanısı koymak için 5 kriter vardır. Bunlar;

 

*6 ay ve üzerinde haftada ortalama 2 kez olmak üzere düzenli bir cinsel hayatın olması,

*Her cinsel ilişkide yineleyici ve tekrarlayıcı bir biçimde erken boşalmanın yaşanması,

*O an geldiğinde kişinin kendini kontrol edememesi,

*Partner boşalmadan boşalma yaşanması ve

*Penis-vajina birlikteliğini 7 dakika ve üzerinde sürdürememe olarak sıralanabilir.

 

Cinsel sorunla karşılaşmak ve bunu kabul etmek erkek için kolay değildir. Çünkü erkekler cinsel performansı erkekliğin göstergesi olarak görürler. Erken boşalan erkekler bu durum karşısında partnerlerinden utanırlar ve  özür dilerler, bu çok yanlış ve yapılmaması gereken bir davranıştır. Ayrıca, bütün suçu penislerinde görürler ve penisi kontrol edemedikleri için kızarlar. Oysaki erken boşalmada suçlu olan penis değildir, olumsuz düşüncelere ve bilişsel çarpıtmalara sahip olan beyindir. Boşalmayı kontrol etme süreci aynı zamanda en büyük cinsel organımız olan beynimize de kontrollü olmayı öğretme sürecidir.

 

Etiketler: Erken, boşalma, bel, gevşekliği, orgazm,sertleşme, doğadanderman, İstanbul, bitkisel, bursa, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman