Erkekte Bel Soğukluğunun Belirtileri

 

Bel soğukluğunun (Genore) belirtileri nelerdir . Bu belirtiler nasıl fark edilir. Unutulmamalıdır ki her hastalık gibi bel soğukluğundada erken teşhis çok önemlidir. Geç tedavi edilirse erkeklerde kısırlığa yol açabilir. Bu yüzden bu belirtilere dikkat etmek gerekir.

Gonore belsoğukluğunda kuluçka süresi, bu mikrobu aldıktan sonra 3-10 gün sürer; nongonogoksik belsoğukluğunda ise bir hafta ile üç hafta arasındadır. Kuluçka süresi bittikten sonra ilk belirtiler şunlardır:

*Peniste yanma, batma ve kaşıntı hissi

*Penisten gelen akıntı

En önemli bulgu akıntıdır. Gonorede akıntı çok tipiktir. Sarımsı,yemşilimsi bir akıntı oluşur. Bu akıntı kendi kendine gelir, idrarla bir ilgisi yoktur. Nongonogoksit belsoğukluğunda ise şeffaf akıntı olur. Dolayısıyla bunun saptanması daha zordur. Kişi ancak idrar yaparken yanma, batma ve sızıyla fark edebilir rahatsızlığını. İç çamaşırındaki yapışkanlık hissi nedeniyle hekime başvurabilir. Bu durumda gonorenin tanısı çok daha kolaydır. Kişi rahatsız olduğunu akıntının rengiyle çok daha kolay anlayabilir. Bunun dışında belsoğukluğunda herhangi bir cilt lezyonu olmaz.

Etiketler: Bel, soğukluğu, genore, cinsellik, zührevi, penis, kadın, erkek, genelev, cinsel, hastalık, doğadanderman, bursa, doğadan derman, bitkisel, tedavi, maranki, saraçoğlu