Depresyona Bitkisel Çözümler

Doğadaki bitkilerin her türlü derde deva olduğunu söyleyen herbalistler depresyon içinde bazı bitki çaylarını ve bazı bitkileri koklamayı tavsiye ediyor. İsterseniz gelin bu kürlere bir göz atalım.

Depresyon Çayı : Malzemelerimiz, çok az miktarda nane ve gül yaprağı, 1-2 granül lavanta… Bu üç malzemenin karışımı ile çay demlenir ve bu depresyon çayından günde 2-3 fincan içilir.

İkinci alternatif  bitki çayı ise, adaçayıdır. Adaçayı çayından sabahları ve akşamları 2 fincan içmek depresyona ve strese iyi gelmektedir.

Depresyon İçin Şifalı Bitkiler : Uzmanlar, bazı bitkisel aromaların depresyon tedavisinde faydalı olduğunu belirtiyor. Melisa, lavanta, limon, gülsuyu, paçuli, kırmızı pul biber, sandal ağacı ve nane kokularının sık sık koklanması depresyon hastalarının rahatlamasını sağlamaktadır.

Depresyon İçin Sarı Kantaron ve Kimyon Kürü :

Sarı kantaron ve kimyon ile yapacağınız bir bitki çayı, gün içinde kimsenin sizi sinirlendirmemesini sağlayan bir bitkisel kürdür. Beşer gram sarı kantaron ve kimyon, yarım litre suda demlenir. Günde 1 bardak bu karışımdan içilir.

Psikolojisi Sürekli Bozuk, Depresyon Şikayeti Olanlar İçin;

Sarı Kantaron Kürü

Uzmanlarımız, psikolojisi sürekli bozuk, depresyon şikayeti olan kişiler için sarı kantaron çayını tavsiye ediyorlar. 500 gram suyun içine, 5 gram kurutulmuş sarı kantaron atın, 10 dakika demlemeye bırakın. sarı kantaron çayından günde 1-2 bardak tüketmek, beyninizi rahatlatacaktır.     

 

Etiketler: Stres, depresyon, bunalım, asabiyet, huzursuzluk, maranki, Saraçoğlu, doğadan derman,  passifica, lavanta, melisa, bitkisel tedavi, bursa, doğadanderman