Cinsel İsteksizliği Azaltan Bitkiler Nelerdir 

Tabiat ananın bize bahşettiği bitkilerden bazıları cinsel isteksizliği azaltıp cinsel arzuyu arttırır. Bu bitkilerin dikkatli seçilmesi ve uygun miktarda kullanılması gerekmektedir. Biz size bu bitkilerden bazılarını derleyip kısa tarifler Halide aşağıdaki yazımızda sunuyoruz.

*Zencefil: Yüzyıllardır cinsel duyguları harekete geçirmek için çok çeşitli tertiplerde kullanılmıştır. Bunu kullanırken doktor kontrolunde olun çünkü kanın akışkanlığını artırarak aspirin,kumadin ve heparin gibi ilaç tedavilerinin etkinliğini artırır ve fazla alınırsa bağırsakları da rahatsız eder. Balla karıştırılıp bir hafta boyunca kullanılabilir.

*Tarçın: Meşhur iştah açıcıdır. Sinirleri yatıştırır kokusu kendine hasdır, afrodizyak olarak da kullanılabilir. Özellikle süt tatlılarınıza bol bol katabilirsiniz

*Hardal: Cinsel endokrin bezlerin işleyişini artıran bir bitkidir. Meyan Kökü: Meyan kök tozu, maden suyu ile karıştırılınca etkili bir afrodizyak haline gelir ama kullanırken doktor kontrolünde olun çünkü yan etkileri vardır.

*Karanfil : Çok güçlü bir cinsel güç artırıcıdır ama biz onu sadece ağız kokusunu alsın diye kullanırız. Her çaya özellikle bitki çaylarına bol bol katın, hem afrodizyaktır hem de sinirleri yatıştırır ve yorgunluğu giderir.

*Polen: Polende bir miktar testosteron ve diğer cinsiyet hormonlarını artıran maddeler bulunur. Ayrıca içerisinde birçok vitamin mineral ve amino asit bulunur ki bunlar hem enerji verir, hemde cinsel organların ve bezlerin sağlıklı çalışması için gereklidir.

*Ginseng: En eski ve meşhur afrodizyak olan ginseng hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve daha birçok yararlı etki gösterir. Çin geleneksel tıbbının baş tacı bir bitkidir.Bunun haplarını kullanabilirsiniz.

*Roka,Soğan ve Maydanoz: Cinsel istek artırmada faydalıdırlar.

*Kekik: Özellikle erkeklerde afrodizyak etki gösterir, güçlüdür.

*Arı Sütü ve Rezene: Bu ikisi de cinsel istek ve gücü artırır. Haftada en az 2 kez arı sütü tüketin veya haftada en az 5 kez bir bardak rezene çayı için.

Dr.Kemal Aslandan Cinsel İsteksizlik Formülleri :

Hepsinde önce alkol ve sigara alıyorsanız kesinlikle bırakın, stresten mümkün olduğunca uzak durun ve aktivite öncesi en az 30 dk dinlenin.

1. Formül: Günde 3 kez bir çay kaşığı soğan tohumunu balla karıştırıp tüketin.

2. Formül: 150 gram havucu iyice rendeleyin,içine 1 yarım pişmiş yumurta ve 1 çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçın ekleyin, bu karışımı 2 ay boyunca günde 1 kez tüketin.

3. Formül: 30 gram kıyılmış hurma, 30 gram badem, 30 gram antepfıstığı ve 30 gram ayva tohumunu iyice karıştırıp,mikserden geçirin ve her gün bir kez olmak üzere en az 1 ay tüketin.

4. Formül: 7 adet bademi iyice ezip bir kaba koyun ve üzerine 1 su bardağı ılık süt, 1 yumurta sarısı, Yarım çay kaşığı susam tohumu ve 1 çay kaşığı bal koyun ve en az 1 ay boyunca günde bir veya gün aşırı tüketin.

 

Etiketler: Cinsellik, cinsel soğukluk, cinsel isteksizlik, menapoz, andropoz, ereksiyon, seks, sertleşme, frijid, vajinismus, doğadanderman, İstanbul, bitkisel, bursa, doğadan derman, maranki, saraçoğlu