Cilt Gençleştirme ve Leke Tedavisi 
Fraksiyonel Lazer


*Çok Yönlü ve Güçlü Premium Frasksiyonel Teknolojisi

Premium CO2 fraksiyonel lazer cihazı olan Lutronic'in ürettiği ECO2, çift yönlü ve kolay kullanım teknolojisi ile CO2 sisteminin derin ablatif özelliklerini bir araya getirmektedir. 

Yaşınız ilerledikçe derinizin üst tabakası incelir. Bu sürede melanositlerin sayısı azalır, fakat boyutları büyür. Yaşlandıkça incelen deri, aynı zamanda şeffaflaşmaya da başlar. Yaşlanma izleri de güneşin temas ettiği bölgelerde görülmeye başlar. Bağ dokularda meydana gelen değişiklikler cildin sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesine sebep olur. Cildin yaşlanması ise, kırışıklıklara neden olan vücuttaki değişikliklerin yanında, derideki atrofilerin artmasından da kaynaklanır. 

*Fraksiyonel Teknoloji

CO2 lazer ışınları ile derinin belli bölgelerinin buharlaşması sağlanarak derinin en üst tabakası soyulur. Her fraksiyonel mikro nokta termal bir alan oluşturur. İyileşme sürecinde ise tedavi uygulanan bölgenin çevresindeki zarar görmemiş hücreler, bölgenin iyileşmesine yardımcı olur. Bu süreç, hücre yenilenmesini hızlandırır. Uygulamadan bir hafta sonra ise ciltte sıkılaşma ve genel görünümde düzelme fark edilir. 

*Yaraların İyileşmesi

Derinin üst tabakasındaki oluşan sıcaklık doğal yara iyileşme süreci hızlandırılır. Fibroblastlar anında cildin yenilenmesini sağlayan kolajen, elastin ve glikozaminoglikanlerın üretimini artırarak bu işleme yanıt verirler. eCO2, 10,600 dalgaboyunu üç seçenek ile ve 50 mikrondan 2.4 mm'ye uzanan derinliğini birleştirmektedir. ECO2'nin Kontrollü Kaos Teknolojisi (Kontrollü Kaos Teknolojisi) sayesinde özel ışınlar yayılması sağlanır. Böylece her bir ışın, bir önceki ışından daha ileriye gönderilerek ısının artması sağlanır. Bu fraksiyonel uygulama sayesinde, ciltte termal olarak rahatlatma sağlanır. Böylece bölge daha hızlı ve daha acısız bir şekilde iyileşir. 


Sonuçlar

Sonuç olarak, daha pürüzsüz, temiz ve daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Cildiniz, fark edebileceğiniz bir sıkılığa kavuşur. Güneş lekelerinizi azaltır, gözenekleri daraltır, dokuda koagulasyon sağlayarak akne yaralarını ve diğer cilt problemlerini azaltır. Tedaviyi takip eden 6 ay içinde devam eden kolajen üretimi sayesinde, ciltte iyileşme sürer.