Bronşit, Öksürük ve Nezle İçin Bitkisel Tedavi

 

Bronşit, öksürük ve nezle, genel olarak soğuk algınlığından kaynaklanan rahatsızlıklardır. Özellikle kış aylarında alınabilecek en büyün önlem sıkı giyinerek vücudu korumaktır. Bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarından dolayı şikayet başladığında istirahat etmek önemlidir. C vitamini takviyesi ile vücut güçlendirilmelidir.

Bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarının bitkisel tedavisi aşağıdaki uygulamalar ile gerçekleştirilebilir,

*Sütlü palamut kahvesi, Bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarının bitkisel tedavisi önemlidir. Bulunulan odaya doğal çam esansı kokusu sıkılabilir.

*Bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarının bitkisel tedavisi için soğan ve sarımsak bol bol tüketilmelidir.

*Bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarının bitkisel tedavisi için hardal, zencefil ve havlıcan kaynatılır ve suyu içerisinde ayaklar ve eller ortalama 30 dakika kadar dinlendirilir.

*Bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarının bitkisel tedavisi için hardal, zencefil ve havlocan kaynatılır ve suyu içerisine bal eklenerek 1 çay bardağı kadar içilir.

Yukarıda yer alan Bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarının bitkisel tedavisi uygulamalarının hepsi veya bir kısmı yapılarak bronşit, öksürük ve nezle rahatsızlıklarından kısa sürede kurtulmak mümkündür.

Etiketler: Bronşit, astım, bronche, maranki, Saraçoğlu, doğadanderman, bitkisel, tedavi, doğadan derman, bursa