Böbrek Taşı İçin Mehmet Öz
 
Çok kişiyi ağrılarından dolayı kıvrandıran böbrek taşı için Mehmet öz ün bitkisel tedavi yöntemleri aşağıdadır.
 
 
Dr. Mehmet Öz bitkisel tedavinin yıllar boyunca kullanılan ve hastalıkların ilk aşamasında oldukça verimli sonuçlar alınan bir tedavi yöntemi olduğunu belirti. Böbrek taşı ağrısında böbrek taşı genelde % 80 oranında ilaç yardımı ile düşürülmektedir. Böbrek taşının düşmesini engelleyen en önemli faktör ise taşın büyüklüğüdür. Günümüzde 4 şekilde böbrek taşı düşürmek mümkün.
 
1. ilaç yardımı ile yada doğal yollardan kendiliğinden
 
2. ESWL ( şok dalgası ile ) yöntemi ile
 
3. minimal invaziv girişimlerle (perkütan, nefrolitotomi, üreterolitotripsi) 
 
4. açık ameliyat yöntemi ile
 
Bu 4 yöntem taşın büyüklüğü, bulunduğu yer ve idrak yollarına verdiği yada verebileceği zarara göre uygulanabilir. Son yıllarda minimal invaziv yöntemi oldukça gelişmesinden dolayı açık ameliyat en az başvurulan tercih olmuştur.Bütün bunların yanı sıra Dr. Mehmet Öz böbrek taşı için birkaç bitkisel tedavi yöntemini de bizlerle paylaşmıştır. 
 
Böbrek Taşı Bitkisel Tedavi:
 
*Anason böbrek rahatsızlıklarına iyi gelen bir bitkidir. Anason toz halinde hazırlayıp üzüm şırası ile karıştırıp içilmesi takdirde böbrek taşının düşmesinde oldukça etkili bir yöntemdir.
 
*Armut böbreklerin çalışması için oldukça faydalıdır, gün içinde en az 2 adet armut tüketerek böbrek sağlığınızı koruyabilirsiniz. 
 
*Adaçayı kurutup 1 litre su ile kaynatıp içilmesi halinde böbrek ve mesane rahatsızlıklarında oldukça faydasını görürsünüz.
 
*Yoğurt suyu öğle ve akşam yemeklerinden önce aç karnına yiyerek böbrek taşının parçalanmasına ve düşmesini sağlayabilirsiniz.
 
*Koyun sütünü, keten tohumu ve gül ile karıştırıp içebilirsiniz, ve son olarak günlük kereviz suyu içerek hem böbrek taşı düşürülmesini hemde hastalığının tekrarını önlemiş olursunuz.
 
Etiketler: Böbrek, taşı, üre, kum, idrar, bursa, doğadanderman, doğadan derman, bitkisel, maranki, saraçoğlu