Anti Aging İçin 11 İksir
 
Uzmanlar tarafından önerilen doğru beslenmeyi seçersek yaşlanmamızı bir nebze olsun geciktirebiliriz.
İşte size Anti Aging için mucizevi 11 iksir.
1-Likopen : Domates ve üzüm gibi besinlere kırmızı rengi veren likopen maddesini içeren besinler özellikle prostat kanserine karşı vücudu korumaktadır. Mesane pankreas, ve meme kanserlerinde de etkili olduğu bildirilmektedir. 
2-Üzüm çekirdeği ekstresi : Bazı kanser türlerine ve kalp hastalıklarına karşı önemli yararlar sağlamakta olup aynı zamanda iltihaplı eklem romatizmalarına ve bazı alerjilere de iyi geldiği saptanmıştır. 
3-Yeşil çay : Yeşil çayın kandaki kolesterolü düşürücü bir etkisi vardır. Yapılan deneylerde ayrıca birçok kanser türünde de etkili olduğu saptanmıştır. Her gün 1-2 fincan içilmesi önerilmektedir. 
4- Kuşburnu : Kuşburnu çayında bulunan bir çok antioksidan hücreleri yaşlanmayı hızlandıran serbest radikallerin vücuda vereceği hasarlarından korumaktadır. Kuşburnu aynı zamanda yüksek tansiyona da yararlı olduğu söylenmektedir.
5-C vitamini : Portakal, greyfurt, limon, kivi, brokoli, çilek, kırmızı biberde vardır. Bunu içeren besinlerin tüketilmesi mide kanserine karşı koruyucu bir katkı getirir.                  
6-Buğday kepeği : Kepekli buğday ekmeği ve bazı kahvaltılık tahıllarda bulunur. Bağırsak ve meme kanserine karşı koruyucu ve aynı zamanda kolesterol düşürücü özelliği bulunmaktadır. 
7-Pektin : Elma, muz, greyfurt, kuru fasulye ve kök sebzelerde bulunur. Pektin hem kanser hem de kalp hastalıklarına karşı koruyucu olduğu kanıtlanmış antioksidan nitelikte bir maddedir.         
8-Beta-karoten : Kanser, kalp krizi ve felç riskini düşürmekte ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Turuncu besinler olarak bilinen kayısı, patates, brokoli, kabak, havuç ve şeftalide beta karoten fazla miktarda olup ıspanak da bunu izlemektedir. Turuncu renkli sebzelerde bulunan fitokimyasallar onlara sadece renk vermekle kalmazlar, aynı zamanda bizleri birçok hastalıkdan korurlar.
9-Kırmızı biber :  Kırmızı biberde bulunan fenolinler yüksek antioksidan özellik gösterirler. Kalp hastalığı, felç riskini ve kandaki kötü kolesterolü düşürür. Öte yandan ağrı giderici ve depresyona karşı oldukça etkilidir. Kırmızı biberler aynı zamanda C vitamini açısından da zengindirler 
10-Yoğurt :  Yoğurtta bulunan laktik asit,  bağırsaklarımızdaki bakterilerin ve safra asitlerinin zararlı etkisini önler. Ayrıca yediğimiz bazı hazır gıdalarda bulunan nitritlerin , kanserojen nitelikteki nitrozaminlere dönüşümünü de engellerler. Bu nedenle yoğurt   “antikanserojen etki “ gösterir. Ayrıca bağışıklık sistemimizi de kuvvetlendirir. Bu özellikleri ile onu da tıpkı bir ilaç gibi nitelendirebiliriz.
11- Su :  Metabolizmamızın doğru çalışması için günde 6-8 bardak su içmek gerekiyor. Su, aynı zamanda fazla olan kiloları vermede de bize yardımcı olur.
 
Etiketler: Anti aging, yaşlanma, yaşlanmaya karşı, gençlik, genç kalma, doğadan derman, bursa, maranki, bitkisel tedavi, saraçoğlu, öz,