Anemiye Bitkisel Tedavi
 
Herkesin bildiği gibi kansızlığın diğer adı anemidir. Anemi yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi, mide bulantısı gibi belirtiler verir. Kansızlık için bitkisel yollarla tedavi çok faydalı olacaktır. 1 litre suyun içine 2 yemek kaşığı ince kıyılmış ısırgan otu koyup kaynamaya bırakalım. Kaynadıktan sonra süzelim ve sabah akşam birer fincan içelim. Diğer bir formül ise, bir fincan kaynar suyun içine dövülüp toz haline getirilmiş bir çay kaşığı ardıç tohumu atıp demleyelim. Günde 3 fincan içelim. Ayrıca böğürtlen şurubu her gün bir kaşık içilirse demir eksikliği tedavisine iyi gelecektir.
 
Anemi için uygulanacak harika bir kür tarifi daha vardır. Uygulanması gerekir ve kısa zamanda kendinizi daha enerji dolu hissetmenizi sağlar. Kaynamakta olan 1 litre suyun içine 200 gr. ince dilimlenmiş kerevizi atıp kısık ateşte 10 dakika haşlayalım. 10 dakika haşladıktan sonra üzerine 250 gr. ıspanağı ilave edelim. Ağzı kapalı olarak 5 dakika daha kaynatmaya devam edelim. Kaynadıktan sonra soğumaya bırakalım. Suyunu süzelim ve şişeye koyup buzdolabına kaldıralım. Bu harika kürü sabah aç karnına 1 su bardağı içelim. 15 gün süreyle sabah ve akşam aç karnına içelim.
 
15 gün sonra 10 gün ara verelim. Ara verdikten sonra tekrar 15 gün içmeye devam edelim. Toplamda 30 gün bu kürü uygulayalım. Bunun haricinde avakado anemi için çok iyi gelecek bir besindir. Haftada 2 adet tüketelim. Bunun yanında kuru üzüm, üzüm pekmezi, ceviz, kayısı, kuru incir anemi tedavisinde çok faydalı olacaktır. Anemi de kal çarpıntısı, tırnaklarda yumuşama ve kopma, dil kuruluğu, saç dökülmesi, baygınlık hissi ve çabuk yorulma gibi belirtiler görüldüğü zaman bu kürü ve tedavi yöntemini uygulayıp kısa sürede kansızlığa çözüm getirmiş oluruz.
 
http://dogadanderman.com/bitkisel/greenstore-bloder.html
 
 
Etiketler: anemi, kansızlık, demir, kan, maranki, saraçoğlu, bursa, doğadanderman, doğadan derman, bitkisel