Adet Sancısını Azaltmak İçin Yiyecekler  
 
Günlük hayattaki beslenmemizin  adet sancısı üzerinde etkileri vardır.Bazı besinler adet sancısını arttırır, bazıları ise azaltır. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkan besinler şunlardır.
 
*Regl kanamasından önce baş ağrısı, karında şişlik gibi problemler oluyorsa reglden bir hafta önce tuzu azaltmakta fayda var.
*Doğal idrar sökücü olan maydanoz, ıhlamur, kuşkonmaz gibi yiyecekler bu dönemde oluşan ödemi giderir.
*Adet sancısına karşı fındık, fıstık, et ve balık tüketmelisiniz.
*Az işlemden geçmiş doğal yiyecekler, sebze, meyve tüketilmek gerekiyor. Pirinç, patates, yulaf gibi besinler, düşük yağ oranlı beyaz etler, baklagiller, doymamış yağ karbonlarını içeren bitkisel yağlar, sağlıklı beslenmenin temelini oluşturuyor. Regl döneminde buna daha da çok dikkat etmek gerekiyor.
*Adet döneminde çikolatadan, çok şekerli, tuzlu yiyeceklerden uzak durulması şart. Doğal isteğe karşı kan şekerini dengede tutmak gerekiyor. Çikolata yenilince şeker yükseliyor ve sonra aniden düşüyor. Vücut da bu ani artış ve azalmaya olumsuz tepki veriyor. 
 
http://dogadanderman.com/bitkisel/greenstore-ades.html
 
 
Etiketler: Adet sancısını azaltmak için yiyecekler, Ağrılı adet görme, regl, sancı, adet kanaması, doğum, doğadan derman, ergenlik, maranki, saraçoğlu, bursa, tedavi, bitkisel, doğadanderman